piątek, 3 kwietnia 2015

BMW 1500- historyczne "nowe otwarcie" dla firmy

Serwis BMW Bydgoszcz prezentuje modele BMW: 1500 i 1600

W roku 1961 BMW zaprezentowało model 1500 który był swoistym punktem zwrotnym w historii firmy.  Był on pierwszym samochodem z serii Neue Klasse.
BMW 1500Auto było nowoczesną konstrukcją: sedan, samonośne nadwozie, niezależne zawieszenie. Idealnie wpisało się w potrzeby ówczesnego rynku. Przypomnijmy, ówczesna Europa zachodnia przeżywała potężny boom gospodarczy, powstała ogromna klasa średnia, dla której ten samochód był kierowany.
Jeżeli prześledzimy kolejne generacje samochodów BMW to widzimy że ten model jest pierwowzorem który wytyczył styl i rodzaj sylwetki na następne modele oraz ogólną filozofię firmy dotyczącej aut. Każdy kolejny samochód jest oczywiście bardziej zaawansowany technologicznie, kształty bardziej zaokrąglone, jednak istota, pewne cechy wspólne są aktualne. Należą do nich:
  • zwarta sylwetka
  • jednym z podstawowych rodzajów nadwozia cały czas pozostaje trójbryłowe coupe
  • swego rodzaju spokojna ekstrawagancja, zarówno jeżeli chodzi o design nadwozia jak i wnętrze samochodu
  • typowy, przedni "grill"
Z tego modelu samochody ewoluowały później na maszyny serii 5 a z modelu 1502 (wersja bardziej ekonomiczna) na popularne 3-ki.

BMW 1500

 W magazynie Serwis BMW Bydgoszcz w następnych artykułach również informacje na temat historycznych modeli niemieckiego producenta.
Zdjęcie: http://meandmybentley.tumblr.com/post/31036754318

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz